فروش IGBT

فروشگاه افکاری , مرکز فروش انواع آی جی بی تی IGBT  از پکیج TO-247 تا آی جی بی تی های قدرت: ماژول تک ، دوبل ، پک 6 تایی ،  پک 7 تایی در اشکال مختلف با آمپرها و ولتاژهای مختلف و آی جی بی تی های بالای 1000 آمپر و... از برترین سازندگان جهان.

معرفی:

ترانزیستور دو قطبی با گیت ایزوله یا عایق شده: (Insulated Gate Bipolar Transistor, (IGBT از نیمه‌هادی های قدرت است که دارای قابلیت عملکرد در ولتاژها و جریان‌های بالا و نیز سوییچینگ سریع است. این ترانزیستور در بسیاری از لوازم مدرن از جمله خودروی برقی، قطار، یخچال‌ها، دستگاه‌های تهویه مطبوع، سیستم‌های استریو و آمپلی فایرهای قدرت استفاده می‌شود. همچنین در ساخت اینورترها، ترانس جوشکاری و منبع تغذیهٔ UPS نیز کاربرد دارد.

با سوییچ کردن ترانزیستورها در فرکانس‌های بالا می‌توان از آن‌ها برای کنترل سطح ولتاژ DC استفاده کرد. به این منظور، ترانزیستور باید بتواند ولتاژها و جریان‌های زیاد و نیز فرکانس سوییچینگ زیاد را تحمل کند. به همین دلیل برای این منظور از از ترانزیستور ماسفت قدرت (Power Mosfet) استفاده می‌شود. اما با بالا رفتن قدرت، تلفات آن زیاد می‌شود که برای رفع این مشکل باید از IGBT استفاده ‌شود. در سال‌های اخیر به دلیل ارزانی و مزایای این قطعه از آن استفاده زیادی شده‌است.

IGBT ترکیبی از دو ترانزیستور BJT و ماسفت است. IGBT از دید ورودی، یک ماسفت، و از دید خروجی یک BJT است. BJT و ماسفت دارای خصوصیاتی هستند که از نقطه نظرهایی یکدیگر را تکمیل می‌کنند.

BJTها در حالت روشن یا (وصل) دارای تلفات هدایتی کمتری هستند، درحالیکه زمان سوئیچینگ آن‌ها به خصوص هنگام خاموش شدن طولانی‌تر است. ماسفت‌ها قادرند که به مراتب سریعتر قطع و وصل شوند، بنابراین تلفات هدایت آن‌ها بیشتر است. IGBT ترانزیستوری است که مزایای BJT و ماسفت را باهم دارد؛ مانند:

  • امپدانس ورودی بالا (مانند ماسفت)
  • افت ولتاژ و تلفات کم (مانند BJT)
  • ولتاژ حالت روشن (وصل) کم (مانند BJT)

نام پایه‌های IGBT هم از نام پایه‌های BJT و ماسفت گرفته شده‌است؛ گِیت از ماسفت، و کلکتور و امیتر هم از BJT. سرعت سوییچ کردن IGBT محدود است، به‌طور نمونه 1 KHz تا 50 KHz که در کل بین BJT و ماسفت قرار می‌گیرد.

مهم‌ترین و تقریباً تنها کارایی IGBT، سوییچینگ جریان‌های بالا است.

آدرس فروشگاه


خیابان جمهوری نرسیده به تقاطع حافظ پاساژ جمهوری طبقه همکف پلاک ۱۳
تلفن : ۶۶۷۰۱۲۹۸ - ۶۶۷۵۶۰۱۷
فکس : ۶۶۷۲۴۰۶۴
ایمیل : afkarielec@gmail.com
ساعات کاری فروشگاه : شنبه تا چهارشنبه ۱۰ الی ۱۷

کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به وبسایت " afkarielec.ir " می باشد.

Copyright 2015 - www.afkarielec.ir

چت آنلاین
چت آنلاین